سرویس کولر گازی

با شروع گرم شدن هوا و از راه رسیدن فصل گرما ، سرویس کولر گازی نیز آغاز می شود چرا که مدت زمانی است که کولرگازی ها استفاده نشده بنابراین بهتر است قبل از استفاده مجدد سرویس کولر گازی توسط یک سرویسکار مجرب انجام شود چون با این کار ایرادات احتمالی رفع می گردد اما اگر سرویس کولر انجام نشود ممکن است با تعمیرات کولر احتیاج شود که در اینصورت هم دردسر و هم هزینه آن بیشتر خواهد بود.

 

خدمات سرویس کولر گازی :

شستشوی پنل داخلی

شستشوی پنل خارجی

تست گاز کولر گازی

انجام شارژ گاز کولر گازی در صورت کم بودن

تست آمپر دستگاه

 

هشدار :

در سرویس سالانه کولر گازی انجام شارژ گاز کولر گازی بسیار پر اهمیت است زیرا با انجام آن در مصرف برق صرفه جویی شده و راندمان دستگاه بالا خواهد رفت.

 

مزایای انجام سرویس کولر گازی :

رعایت اصول بهداشتی با نظافت و شستشوی دستگاه در سرویس کولر گازی

افزایش عمر مفید کولر گازی

کاهش میزان مصرف برق

بهره وری بیشتر دستگاه

 

مرحله 1 سرویس کولر گازی :

در این مرحله ابتدا باید قاب جلویی پنل را بازکرده و فیلترهای آن را بیرون کشیده و با استفاده از فشار آب تمیز بشویید به نحوی که خاک و گردوغباری روی آن باقی نماند.

 

مرحله 2 سرویس کولر گازی :

دراین مرحله باید سنسور کولر را بیرون کشیده و تمیز کنید و به جای خودش برگردانید.علت تمیز کردن و اهمیت به این سنسور بخاطر وظیفه مهم آن است که چک کردن دمای محیط را انجام می دهد و به برد، فرمان روشن و خاموش شدن خودکار کولر گازی را می‌دهد. اگر این سنسور کثیف باشد به دلیل فرمان اشتباه به برد در سیستم شما اختلال ایجاد می‌شود.


مرحله 3 سرویس کولر گازی :

در این مرحله از سرویس کولر گازی شما باید فین ها یا کویل ها را تمیز کنید، فین ها مانند رادیاتور ماشین عملکردشان هست و همیشه باید تمیز باشند تا با هوای محیط به‌خوبی ارتباط برقرار کند و سرما را از کویل ها به هوای اتاق منتقل کنند.

شما می توانید برای تمیز کردن پرز و گرد و خاک با یک آب پاش به روی آنها آب بپاشید و وقتی که کاملا خیس شدند با یک برس نرم یا مسواک از بالا به پایین روی فین ها  بکشید .

 اگر فین های کولر گازی شما چربی گرفته است شود از اسپری ها چند مظورهاستفاده کنید.به اینصورت که ابتدا  به وسیله اسپری گاز پاک کن بر روی فین ها بپاشید و یک ساعت صبر کنید تا کف کرده و سپس با آب پاش و برس نرم یا مسواک آن ها را کاملا تمیز کنید.

البته  به جای استفاده از آب پاش و برس نرم می توانید از بخار شور هم استفاده کنید.

بعد از این کار سنسور و فیلتر را مانند قبل سر جای خود محکم کنید و درب پنل را ببندید.

 


/ 0 نظر / 150 بازدید