تعمیر کولر گازی در تهران

با آغاز فصل تابستان و گرم شدن هوا همه به سراغ کولر های خود رفته و به فکر راه اندازی کولر می افتند اما توصیه ما به شما این است که پیش از تعمیر کولر گازی ، سرویس کولر گازی را انجام داده و در صورت وجود مشکل به تعمیرات کولر گازی بپردازید اما تعمیر کولر گازی در تهران ، تعمیر کولر گازی در غرب تهران ، تعمیر کولر گازی در رشت ، تعمیر کولر گازی در کرج و هر جایی از ایران را حتما به یک تعمیرکار متخصص و با تجربه کولر گازی بسپارید.


آشنایی با مشکلات کولر گازی :

 روشن نشدن کولر گازی

موتور فن کولر گازی روشن شده اما کمپرسور راه نمی افتد

با قرار دادن کلید فن روی تمام حالت ها ، فن روشن نمی شود اما کمپرسور کار می کند

کولر خوب خنک نمیکند در صورتیکه فن و کمپرسور هر دو کار میگنند

سرمایی که کولر گازی تولید می کند بسیار زیاد است

بدنه کولر گازی برق دارد

با روشن شدن کولر گازی ، فیوز قطع می شود

در هنگام کار ، کولر گازی شما سر و صدای زیادی دارد یا گاهی اوقات نشتی آب دارد

باد گرم از کولر گازی خارج می شود


مشکلات متداول تعمیر کولر گازی :

 کولر گازی روشن نمی شود.

 فن کار می کند ولی کمپرسور کار نمی کند.

 سرمای کولر بیش از حد زیاد است

 کولر گازی بجای خنک کردن باد گرم می دهد.

 

 کولر روشن نمی‌شود :

 پریز برق ندارد : نسبت به قطعی پریز برق اقدام نمایید.

دوشاخه یا سیم رابط کولر معیوب است : بدنه کولر را با احتیاط جدا نموده و پس از آن که دو شاخه را وارد پریز نموده با ولت سنج ، مقدار برق را در ترمینال اصلی اندازه گیری کنید.

کلید اصلی خراب است : کلید را تعویض کنید.

سیمهای رابط قطع شده‌اند : اگر فاز یا نول در سیم بندی مدار قطع شده باشد عیب 1 بوجود می‌آید. بنابراین لازم است صحت اتصالات محل انشعاب بین ترموسات و کلید موتور فن بررسی شود.

 

 موتورفن روشن است اما کمپرسور به راه نمی‌افتد :

 فاز 1 نول اصل کمپرسور قطع است : سیمهای رابط را مورد بررسی قرار دهید. در صورت مشاهده سیمی که از محل اتصال خود خارج شده ، نسبت به اتصال مجد آن اقدام کنید.

ترموسات خراب است : ترموسات را تعویض کنید. لازم به ذکر است هنگام خرید ترموسات جدید ، مطمئن شوید که ترموسات مخصوص کولر گازی است.

اورلود دائما در حالت قطع است : کنتاکتهای اورلود در حالت عادی به یکدیگر متصل هستند که این اتصال بوسیله اهم‌متر دیده می‌شود در غیر این صورت اورلود با شماره کد مشابه خود تعویض کنید.

کمپرسور خراب است : بهتر است کمپرسور را در حالیکه متصل به برق است مورد آزمایش قرار دهید. کولر را روشن نموده و موتور فن را به حرکت اندازید. ترموستات را نیز در حالت روشن قرار داده و اگر از قبل سر سیمهای موتور را شناسایی نموده‌اید، ابتدا به اندازه کافی می‌رسد اما حرکت نمی‌کند باید کمپرسور را تعمیر و یا تعویض نمایید.

 

 سرمای کولر بیش از حد زیاد است :

 این مشکل می‌تواند از جوش خوردگی‌های کنتاکت‌های کلید درون ترموستات باشد. در این صورت ولوم ترموسات را در جهت خلاف عقربه‌های بچرخانید. اگر ترموسات خاموش نشد آن را تعویض کنید

 اگر کلید ترموسات سالم است (جوش نخورده) و لوله بلوی نیز در محل خودش مستقر باشد. گاز درون ترموسات از حفره باریکی خارج شده است و به ناچار می‌بایست ترموسات را تعویض کنید.

 

 از کولر باد گرم خارج می‌شود :

 علت: روشن نشدن کمپرسور و در صورتی که کمپرسور کار می کند. ممکن است گاز فریون از کولر نشت کرده است.که در این صورت باید به تعمیر کار کولر گازی مراجعه کنید

 

 

 


/ 0 نظر / 133 بازدید