عیب یابی کولر گازی اسپیلت

کولر گازی اسپیلت ، از آنجاییکه دارای سرمایس و گرمایش می باشد بنابراین تمام فصول قابل استفاده می باشد و چون استفاده آن زیاد است ممکن است دچار مشکل شود که در این زمان برای عیب یابی کولر گازی اسپیلت و تعمیرات اسپیلت بهتر است که با یک تعمیرکار اسپیلت مجرب تماس گرفته و درخواست کمک کنید.


انواع کولر گازی اسپیلت :

کولر گازی اسپیلت دیواری

کولر گازی اسپیلت سقفی کانالی

کولر گازی اسپیلت سقفی کاستی

کولر گازی اسپیلت سقفی زمینی

کولر گازی اسپیلت ایستاده


رایج ترین مشکلات کولر گازی اسپیلت:

 

اسپیلت به اندازه کافی خنک نمی کند

ابتدا دریچه های اسپیلت را بررسی کنید و مطمن شوید که تمام دریچه های باز هستند. زیرا هوای گرم اتاقتان با دریچه ی بسته شده با هوای سرد بقیه اتاقها مخلوط می شود. در غیر اینصورت باید مشکلات دیگری مثل نشتی از کولر وجود داشته باشد.


خارج نشدن باد از خروجی اسپیلت

این مشکل به دلیل اختلال در عملکرد هواساز دستگاه می باشد. برای حل آن باید با بازکردن اسپیلیت، هواساز آن را پیدا کنید و با برداشتن پنل توجه داشته باشید که اگر چراغی روشن باشد، برد کنترل کولر دچار مشکل شده است. سپس سیم برق دستگاه را قطع کنید و میزان گرم و سرد بودن موتور کولر گازی را بررسی نمایید؛ در صورتی که موتور به شدت داغ باشد، به این معنی است که باید تعویض گردد.


از کار افتادن اسپیلت

ممکن است دستگاه اسپیلیت برای چند ساعت از کار بیفتد و پس از اینکه شما آن را خاموش و روشن کردید، مجددا شروع به کار کند. این مورد یکی از علامت های خرابی موتور کولرگازی می باشد زیرا این دستگاه معمولا دارای دو موتور خنک کنده ی خارجی و موتور دمنده ی داخلی است. شما برای اینکه متوجه شوید موتورهای دستگاه به درستی کار نمی کنند، می توانید ابتدا سیم برق دستگاه تهویه ی اسپلیت را قطع کنید و سپس موتور کولر گازی را لمس نمایید. اگر موتور داغ بود، به این معناست که خراب شده است و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.


مصرف زیاد برق کولرگازی اسپیلت

تمامی سیم ها و اتصال ها را چک کرده و از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل نمایید.

با لمس کردن موتور های کولر گازی از سالم بودن آن ها مطمئن شوید.

سوپاپ های کمپرسور را چک کنید؛ اگر سوپاپ ها خراب شده اند باید کمپرسور تعویض شود.

در صورتی که فیلتر های مربوط به کندانسور و تبخیرکننده ی اسپلیت کثیف هستند، آن ها را تعویض کنید.

 

از کولرگازی آب به بیرون نشتی دارد

در روزهای گرم و رطوبتی ،ممکن است آب زیر کندانسور ببینید . در هواهای گرم و رطوبتی این یک چیز عادی است. در هوای سرد – معمولا 60 درجه یا کمتر – کولرگازی سعی می کند خوب خنک کند و باعث می شود یخ بزند و کم کم آن یخ زدگی ذوب بشود و باعث نشتی بشود که طبیعی است.اگر در شرایط دیگری این نشتی رخ داد ، سعی کنید فیلتر هوا را تمیز یا تعویض کنید. اگر مشکل حل نشد ممکن است مشکل از لوله تخلیه باشد.
/ 0 نظر / 179 بازدید